Liga Studentilor din Pitesti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Studentul UPit.

2 participanți

In jos

Studentul UPit. Empty Studentul UPit.

Mesaj  Admin Sam Apr 18, 2009 2:22 am

Salut!
Te invitam sa ne spui problemele si intrebarile tale strict legate de Universitate! Ai nevoie de informatii despre licenta, burse, cursuri, .... ? Anunta-ne si vom incerca sa iti raspundem in cel mai scurt timp!


EnJoy! Smile
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 9
Data de înscriere : 18/04/2009

https://e-lsp.forumgratuit.ro

Sus In jos

Studentul UPit. Empty Probleme Asistenti Medicali, Rm. Valcea

Mesaj  @ponny_dj Dum Apr 26, 2009 9:10 pm

Am intalnit ceva probleme legate de facultate la noi la Ramnicul Valcea, la specializarea de Asistenti medicali anii 1 si 2. Hai sa vedem daca se va putea face ceva.

Acestea sunt urmatoarele:
Like a Star @ heaven nu au laboratoare cu doratile necesare pentru desfasurarea activitatii;
Like a Star @ heaven nu au indrumator de an;
Like a Star @ heaven la practica nu au facut nimic pana acuma (aici ma refer la anul 2, urmator anul 1) pentru ca nu au indrumator de practica, si din cate am inteles nici nu ar fi luat note;
Like a Star @ heaven pentru aflarea examenelor trebuie sa se deplaseze de la Valcea la Pitesti, iar sustinerea examenelor se face la Pitesti, ceea e este destul de greu si pentru ei.

Cam atat pana acuma.
Asteptam si alte postari!
@ponny_dj
@ponny_dj

Mesaje : 4
Data de înscriere : 26/04/2009

Sus In jos

Studentul UPit. Empty Cursuri suplimentare

Mesaj  @ponny_dj Dum Apr 26, 2009 9:15 pm

Mai fetelor, ia spuneti-mi si mie ce cursuri suplimentare se mai desfasoara la pitesti in cadrul universitatii?
Stiti voi ceva gen Modul Pedagogic, etc. Ca am inteles ca unele din ele sunt chiar interesante. In ce constau si care este pretul? scratch
@ponny_dj
@ponny_dj

Mesaje : 4
Data de înscriere : 26/04/2009

Sus In jos

Studentul UPit. Empty :?:

Mesaj  Admin Lun Apr 27, 2009 1:21 am

Eu nu stiu ce alte cursuri se mai fac pe la noi pe acolo. Dar o sa intreb ca si eu sunt curioasa!
Iar in legatura cu cei de la Asistenta Medicala, vedem ce putem afla. Acuma, in legatura cu practica, si noi a trebuit sa ne interesam la secretariat "ce e aia practica?" si abi atunci indrumatorul nostru de practica si-a facut aparitia.

Pot sa promit ca voi discuta cu Decanatul! Raspunsurile vor fi postate pe site !

EnJoy! Smile
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 9
Data de înscriere : 18/04/2009

https://e-lsp.forumgratuit.ro

Sus In jos

Studentul UPit. Empty Asistenta Medicala Valcea

Mesaj  Admin Lun Apr 27, 2009 11:18 pm

Referitor la specializarea mentionata, domnul Decan ne-a spus urmatoarele:

- laboratoare: unele se fac deja la Pitesti sambata, iar pentru celelalte inca se poarta discutii. A tinut sa menitioneze faptul ca incepand cu anul universitar urmator, vor avea un spatiu amenajat corespunzator;
- indrumator de an: seful de catedra de la Asistenta Medicala a fost schimbat, asa ca indrumatorii de an vor fi "restabiliti";
- practica: in anul 1 s-a facut practica la Spitalul Judetean Valcea (erau studenti putini si nu a fost o problema). Anul acesta, fiind mai multi studenti, conducerea facultatii a intampinat greutati in a ajunge la un acord cu cei de la spital. Cel mai probabil nu vor face practica anul asta... Sad
- examene: in anul 2 sunt 11 studenti din cate am inteles . S-au primit plangeri de la studentii din Pitesti ca cei de la Valcea au luat note prea mari la examene (a fost contestata corectitudinea lor). Asa ca, avand in vedere numarul mic de studenti de anul 2 si aceste contestatii, s-a decis ca examenele sa se sustina la Pitesti. Si tot de-aia se si afisaza rezultatele acolo. (parerea mea acuma: daca tot tre sa sustina examenele acolo, cred ca pot ajunge la un consens cu profesorii sa primeasca rezultatele pe mail, daca nu de la profesori, cel putin de la seful de an de la cei de la Pitesti). La cei de anul 1 nu se pune problema de sustinere a examenelor la Pitesti (ei sunt 80 si ....de !).

Gasiti si informatii despre licenta la sectiunea Licenta 2009!

EnJoy! Smile


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Apr 27, 2009 11:23 pm, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 9
Data de înscriere : 18/04/2009

https://e-lsp.forumgratuit.ro

Sus In jos

Studentul UPit. Empty Asistenta Medicala - Burse an 1

Mesaj  Admin Lun Apr 27, 2009 11:23 pm

Era un anunt la avizier conform caruia cativa studenti de anul 1 - Asistenta Medicala - Valcea nu si-au primit bursa pentru ca nu si-au deschis card la BRD. Acestia sunt:

Constantinescu Liliana
Teteica Tamara (Matei)
Banciu Marinela
Ciocirlan Stefan
Popescu Sorin Adrian (nu scria daca e de la Valcea sau Pitesti).

Asa ca... faceti un efort si luati legatura cu Secretariatul si vedeti ce-i cu Bursele. Si Felicitari!

EnJoy!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 9
Data de înscriere : 18/04/2009

https://e-lsp.forumgratuit.ro

Sus In jos

Studentul UPit. Empty Re: Studentul UPit.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum